Muzycznie – Piosenki

W maju 2012 ukazała się płyta Doroty Miśkiewicz "ALE", na której znalazły się dwie piosenki z moimi tekstami. 

Posłuchaj.
Także w 2012 Polska Akcja Humanitarna wydała płytę "Uwaga, uwaga", na której umieszczono piosenkę "Niebożęta" z moim tekstem. Śpiewa ją kompozytorka: Anna Maria Jopek.  
W 2012 na trójkowej płycie "Święta bez granic" znalazł się "Hymn Trójki" z moimi słowami do muzyki Filipa Jaślara, napisany na jubileusz 50-lecia Programu Trzeciego Polskiego Radia. 

Posłuchaj.
Na trójkowej płycie "Idą święta 5" wydanej w grudniu 2011 zamieszczone zostało nagranie piosenki "Trójko" z moim tekstem (pastiszem "Hanki" Grzesiuka), śpiewanej przez trio "Banjo proszę", czyli Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Malajkata i Piotra Polka. 
W 2010 roku ukazała się płyta - nie przeznaczona do sprzedaży - "Ino", na której Grzegorz Turnau i przyjaciele nagrali utwory wykonywane od kilku lat na urodzinowych koncertach GT w Inowrocławiu. Teksty kilku z nich napisałem. A śpiewają je: Anna Maria Jopek, Jacek Wójcicki, Maciej Stuhr i sam kompozytor, czyli Grzegorz Turnau. 
W 2009 roku zostałem poproszony o napisanie tekstu słynnego trójkowego "Karpia", który ukazał się na trójkowej płycie "Idą święta 4". Byłem z tego powodu bardzo dumny! 
We wrześniu 2008 roku ukazała się płyta Doroty Miśkiewicz "Caminho". Jestem autorem i współautorem tekstów kilku piosenek tam zamieszczonych, m.in. singla "Budzić się i zasypiać (z tobą)". 

Posłuchaj.
W 2007 roku zostałem poproszony o napisanie słów do „Sonaty patetycznej” Beethovena na koncert inaugurujący XI Festiwal Beethovenowski. Wykonał ją Rafał Bartmiński. Zapis całego koncertu można znaleźć na płycie „Jazzsinfonica.” 
W styczniu 2006 roku, z okazji urodzin Jana Heweliusza, odbyło się w Gdańsku wykonanie „Planet” Holsta. Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadził Michał Nesterowicz. W antraktach Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz wykonali kompozycje Turnaua inspirowane suitą Holsta, między innymi do moich tekstów.

Koncert ten - w rozbudowanej wersji - został także wykonany w 2007 roku na krakowskim Rynku, w ramach obchodów 750-lecia lokacji Krakowa. Orkiestrą Sinfonietta Cracovia także dyrygował Michał Nesterowicz. 
Na płycie Grzegorza Turnaua „11:11” (2005) znalazły się trzy piosenki z moimi tekstami: „Hey, now - hejnał!” (napisana jako hymn Święta Muzyki, zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą) oraz napisane na koncert w Inowrocławiu: „Bosanowa solannowa” (zaśpiewana przez Annę Marię Jopek) i „In Novo Wladislav”. 

Posłuchaj.